Zaznacz stronę
[wpseo_breadcrumb]
Wybierz model

Domki na wodzie to proste, ale wygodne i w pełni wyposażone konstrukcje mieszkalne, które można użytkować zakotwiczone przy nabrzeżu lub wykorzystywać do krótkich rejsów. Łączą w sobie cechy daczy letniskowej, łodzi oraz kabiny z pełnym wyposażeniem, niezbędnym do zapewnienia komfortowego wypoczynku. Montowane na platformie pływającej są całkowicie bezpieczne nawet przy większej fali i silnych podmuchach wiatru.

 

Pływające domki na wodzie – zalety

Mieszkanie na wodzie to z pewnością jedna z największych zalet, jakimi wyróżniają się domki holenderskie budowane na platformie pływającej. Zapewnia nie tylko wygodne miejsce do wypoczynku w okresie letnich wakacji, ale też – dzięki mobilności – pozwala na zmianę otoczenia. Wśród wielu innych atutów, jakie wyróżniają domki na wodzie można też wymienić:

  • połączenie funkcji mieszkalnej z pływającą,
  • bezproblemową i szybką zmianę lokalizacji bez potrzeby pakowania i przenoszenia rzeczy,
  • kompletne wyposażenie, które pozwala na wygodne wykonywanie wszystkich codziennych czynności,
  • dostosowanie powierzchni mieszkalnej do liczby użytkowników,
  • możliwość wyboru wersji z termoizolacją (całoroczne domki holenderskie),
  • możliwość użytkowania domu zarówno na wodzie jak i na lądzie,
  • przystosowanie do funkcji zarobkowych w formie wynajmu dla turystów.

Domy na wodzie, które oferuje producent barek mieszkalnych – firma Ahm Group Sp. z o.o., są gotowe do zamieszkania. Cennym elementem jest kompletne wyposażenie wnętrza domu na wodzie. Obejmuje ono zarówno umeblowanie takie jak szafki kuchenne czy łóżko, jak i zlewozmywak, umywalkę, toaleta z maceratorem, kabina prysznicowa, lustro czy dwupalnikowa kuchenka gazowa.

Rodzaje oferowanych domków na wodzie

Domki holenderskie czy barki mieszkalne na wodzie są budowane na specjalnej platformie pływającej. Alternatywą dla samodzielnej realizacji projektu jest zakup gotowego rozwiązania, jakie proponuje firma Ahm Group Sp. z o.o.. Jej specjalnością jest produkcja platform pływających, jednak w ofercie znalazły się też gotowe domy na wodzie. Standardowy projekt jest dostępny w kilku wariantach, co pozwala nie tylko dobrać konstrukcję do potrzeb, liczby użytkowników, ale też do możliwości finansowych. W efekcie klient otrzymuje gotową łódź z możliwością zamieszkania. Projekty obejmują zabudowę o powierzchni pokładu od 21,84 m2 do 50,24 m2. W największym wariancie uwzględniono pomieszczenia takie jak salon, łazienka, dwie sypialnie i część kuchenna. Konstrukcja i wyposażenie są przystosowane do zamieszkania 6 osób.

Producent domów na wodzie wszystkie barki mieszkalne i domki holenderskie wyposażył w panele słoneczne, które dostarczają tanią energię. Pozwala to na znacznie obniżenie kosztów eksploatacji poprzez oszczędne zużycie paliwa. Do innych elementów wyposażenia proponowanych pływająco-mieszkalnych barek zaliczają się między innymi: duże zbiorniki na słodką wodę i płynne odpady, silnik zaburtowy, mechaniczny układ sterowania, pompa ciśnieniowa do wody, akumulatory, oświetlenie oraz piec gazowy do podgrzewania wody użytkowej i ogrzewania pomieszczeń.